Problemų sprendimo klaidos – pabaiga

Problemų sprendimo klaidos – pabaiga. Tai trečias ir paskutinis publikacijų ciklo straipsnis apie pradedančių entuziastų, mokinių ir klientų problemų sprendimo klaidas. Pirmą šio ciklo straipsnį galima rasti paspaudus nuorodą Problemų sprendimo klaidos – pradžia, o antrą šio ciklo straipsnį galima rasti paspaudus nuorodą Problemų sprendimo klaidos – tęsinys.
Problemų sprendimo klaidos: pabaiga

Klaida Nr. 7: Daug skirtingų sistemų vienu metu

Šio tipo klaida vienodai galioja tiek pradedantiems mokslus entuziastams, tiek klientams. Pradedantiesiems mokslus gana dažnai atrodo, kad jei jie turi pinigų, jie gali užsiregistruoti iš karto į daug kursų. Ir užsiregistruoja. Ir lanko paskaitas, seminarus, vebinarus. Net į praktinius užsiėmimus gana dažnai suspėja. Tačiau kai ateina laikas praktikuoti savarankiškai, su visomis sistemomis praktikuoti tampa nebeįmanoma. Pavyzdžiui, praktikuojant su vienos sistemos moduliu kasdien po 8 valandas, pirmieji rimti rezultatai pasirodys po gero pusmečio (geriausiu atveju). O kai pradedantysis, pavyzdžiui, nusiperka tris sistemas iš karto, kur kiekvienoje yra nuo 3 iki 6 modulių, toks pradedantysis tiesiog pasmerktas likti amžinu pradedančiuoju. O kas liečia klientus, tai jei klientas su savo problema pradės vaikščioti pas psichologus, astrologus, numerologus, rytų metafizikos ir kitus specialistus vienu metu, rezultatas gali gautis kaip pas vaiką prie dešimties auklių.

Klaida Nr. 8: Tikima visais „civilizuotais“ informacijos šaltiniais

Šio tipo klaidas dažniausiai daro vyresnio amžiaus žmonės. Kaip taisyklė, informacija per TV, radiją, „rimtame“ laikraštyje, knygoje, žurnale ir t.t., vyresnio amžiaus žmonėms daro rimtesnį įspūdį, nei kiti šaltiniai. Tačiau tikrai ne visada net per TV informacija pateikiama be klaidų. Pavyzdžiui, kaip jau rašiau savo straipsnyje „Artėjant Gaidžio metams“, 2017-ji Gaidžio metai, pagal Kinų Saulės kalendorių, prasidėjo 2017.02.03 17:36 val. vietos laiku, o ne 2017 m. sausio 28 dieną, kaip kad buvo sakoma per TV ir radiją. Taip, 2017 m. sausio 28 dieną prasidėjo Kinų Naujųjų Metų šventimas, bet tai nebuvo Gaidžio metų pradžia. O be to, padovanojusieji 2017 m. išvakarėse savo artimiesiems Gaidžio figūrėles ir pan., palinkėjo savo artimiesiems kovų ir peštynių visiems 2017-ais metams. Ir tai tik vienas pavyzdys, kada turintys lengvą priėjimą prie masinių informavimo priemonių, pridaro žmonėms problemų.

Klaida Nr. 9: Savivertės trūkumas

Šio tipo klaida turi psichologinį atspalvį, nes čia figūruoja asmeninės žmogaus charakterio savybės. Pavyzdžiui, turiu mokinį, kuris 8 mėnesius niekaip nesiryžo savarankiškai analizuoti situacijų ne tik savo artimiesiems, bet ir sau. O kai pasakiau, kad namų darbuose pas jį klaidų nėra, kad jis gali drąsiai dirbti savarankiškai, išgirdau atsakymą: – „aš visą gyvenimą bijau padaryti ką nors ne taip“. Ir tik kai tas mokinys kažkuriuo momentu negalėjo su manimi susisiekti, o susidariusią situaciją reikėjo spręsti „čia ir dabar“, mokinys su situacija susitvarkė pats. Gal ir sunku Jums tuo patikėti, bet nuo to momento žmogus pasikeitė kardinaliai. Ir tuos pokyčius matau ne tik aš, bet ir jo artimieji, draugai, kolegos. O klientams, kurie jau pasirinko konsultantą, patarsiu labiau tikėti ne tik juo, bet ir savimi. Patikėkite, konsultantas Jūsų jėgas tikrai mato. Ir jis padarys viską, kad ir Jūs jas savyje pamatytumėte.

Problemų sprendimo klaidos – pabaiga. Klaida Nr. 10: „Rimti“ patarimai iš šalies

Šiame skyrelyje kalba eis apie „rimtus“ patarimus iš artimųjų, giminių, draugų, kolegų ir t.t. pusės. Vieni „gero linkintys“ patarimai savyje neša pasyvią energiją, o kiti – aktyvią, ir net agresyvią. Prie „pasyvių patarimų“ priskirti būtų galima kad ir tokį draugės pasakymą: – „baik tu, mokslo tai dar neįrodyta…, kažkur girdėjau, kad kažką apgavo…“ ir t.t.. Prie „aktyvių patarimų“, priskirti būtų galima kad ir tokį pasakymą: – „va, žiūrėk, juodu ant balto moksliniame žurnale parašyta, kad Astrologija yra pseudomokslas, ir kad visokius ekstrasensus bei raganas anksčiau ant laužų degindavo…“. O prie „agresyvių patarimų“ priskirčiau vyro reakciją, kai jo žmona jam pasakė, kad norėtų miegamajame lovą perstatyti pagal Fengšui. Vyras atsakė: – „jei tik pajudinsi lovą nors per centimetrą, iš karto skyrybos…“.

Problemų sprendimo klaidos – pabaiga. Reziumė

Šis trečias ciklo straipsnis Problemų sprendimo klaidos: pabaiga, užbaigia straipsnių apie klaidas ciklą. Todėl pabaigai norėčiau pasakyti, kad per tris straipsnius pavyko aprašyti tik labai mažą dalį klaidų, nes, tikriausiai, neįmanoma sumodeliuoti ir aprašyti visas įmanomas žmogaus klaidas. Ne veltui kažkada mąstytojas yra ištaręs tokius žodžius: ERRARE HUMANUM EST.

Nuoroda į visus svetainės puslapius

Jei norite pasižiūrėti visus svetainės puslapius, spauskite šią nuorodą: Visų svetainės puslapių nuorodos.

Visų svetainės puslapių dvyliktukai:


Jei turite klausimų,

parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg send e-mail