Problemų sprendimo klaidos – pradžia

Problemų sprendimo klaidos – pradžia. Tai pirmas publikacijų ciklo straipsnis apie pradedančių entuziastų, konsultantų ir klientų problemų sprendimo klaidas. Ir nors straipsnis skirtas dirbantiems su Rytų mokslų sistemomis, straipsnyje minimas situacijas gerai žino ir Vakarietiškų technikų profesionalai.
Problemų sprendimo klaidos: pradžia

Problemų sprendimo klaidos – pradžia. Pradedam aiškintis

Taip jau yra, kad gana dažnai klaidos ar nesusipratimai kyla tik dėl asmeninių kliento nuostatų bei tam tikruose regionuose įsišaknijusių mitų ar požiūrių. Pavyzdžiui, Lietuvoje vakarų Astrologijos horoskopų rasti galima net ant pakuočių, o apie QMDJ sistemos efektyvumą, žino tik vienetai. Ir kai žmogų, gyvenantį pagal vakarietiškos astrologijos „juoduosius mėnulius“, konsultuoja Rytų metafizikos specialistas, visada gaunasi maišalynė. Štai pavyzdys: viena klientė parašė komentarą, kad tokią tai dieną aprašantys tekstai prieštarauja vieni kitiems. Tada teko klientei paaiškinti, kad prieš pat šviesoforą skersai kelio gulintis stulpas, turi didesnį prioritetą, nei šviesoforo žalia šviesa. Tokiu būdu ir gaunasi, kad Astrologijos prognozės važiuoti leidžia (žalias šviesoforo signalas), bet QMDJ sistemos aptiktas stulpas parodo, kad į tikslą geriau važiuoti kitu keliu arba kitu laiku. O kaip iki tokių dalykų prieinama, skaitykite tekstuose žemiau ir kituose projekto straipsniuose.

Klaida Nr.1. Košė galvoje

Kaip taisyklė, taip vadinama „košė galvoje“ pas žmogų atsiranda tada, kai žmogus, savo nuožiūra, kokios nors problemos sprendimui bando taikyti skirtingas sistemas. Pavyzdžiui, jei žmogus užsiliepsnojusį dyzelino kibirą bandys gesinti vandeniu, o ne milteliniu gesintuvu, kils dar didesnis gaisras. Ir atvirkščiai, jei degančias durpes gesinti ne vandeniu, vargu ar gaisras iki didelio lietaus greitai bus užgesintas. Analogiškai yra ir su įvairių tipų sistemomis – kiekvienai problemai spręsti turi būti taikoma tam skirta sistema. Ir nors daug žmonių visa tai žino, dauguma jų net nepastebi, kaip ta „košė galvoje“ pas juos atsiranda. O atsiranda ta „košė galvoje“ dėl pagrindinių kelių dalykų, kai žmogus savo nuožiūra:

• būna prisirinkęs ir renka informaciją iš įvairių šaltinių – interneto, knygų, žurnalų ir t.t.;

• be parinktos programos būna lankęs ar tebelanko iš eilės bet kokius kursus ar seminarus;

• sprendžia pats, kokiu eiliškumu ir kokias sistemas jam mokytis, netaikant jokios mokymo programos.

Problemų sprendimo klaidos. Keli štrichai nuo savęs

Šio tipo klaidą daro beveik visi pradedantys mokiniai arba klientai, pradinėse bendravimo su konsultantu fazėse. Kaip taisyklė, mokiniai arba klientai visada kažką prideda nuo savęs prie pasakyto ar parodyto. Bet ne visada žmogus kaltas dėl to. Taip žmogų sukūrė Motulė Gamta, kad net aiškiai matant kažkokį objektą, smegenys prie gaunamo vaizdo visada prideda kažką nuo savęs. Tuo naudojasi triukų meistrai ir iliuzionistai. Tačiau ir žmogus gana dažnai pagalvoja: „aha, jie visada kažko nedasako…, aš pati tuoj rasiu ir viską papildysiu…, mano draugei patarė tai, o man to net nesiūlo…“. Ir kai žmogų tokios mintys užvaldo, žmogus prie gautos informacijos pats prideda savarankiškai sukurtą tariamai „trūkstamą grandį“. Rezultate, darbo rezultatai būna iškreipti ir klientas pradeda kalbėti, kad „čia kažkas ne taip“, kad „čia prieštarauja vienas kitam“ ir t.t.. O jei kreiptis į Psichologiją, tai toks kliento savarankiškas „trūkstamos grandies“ pridėjimas, visada kalba apie nepasitikėjimą konsultantu, sistema, apie nepasitikėjimą bet kuo.

O kas toliau?

Šiame svetainės puslapyje pristatomas pirmas straipsnis iš straipsnių ciklo „Problemų sprendimo klaidos“. O antrą šio ciklo straipsnį Problemų sprendimo klaidos – tęsinys rasite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį.
Problemų sprendimo klaidos: tęsinys

Nuoroda į visus svetainės puslapius

Jei norite pasižiūrėti visus svetainės puslapius, spauskite šią nuorodą: Visų svetainės puslapių nuorodos.

Visų svetainės puslapių dvyliktukai:


Jei turite klausimų,

parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg send e-mail