Problemų sprendimo klaidos – tęsinys

Problemų sprendimo klaidos – tęsinys. Tai antras publikacijų ciklo straipsnis apie pradedančių entuziastų, konsultantų ir klientų problemų sprendimo klaidas. Pirmą šio ciklo straipsnį Problemų sprendimo klaidos – pradžia, paskaityti galite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį-nuorodą su vilku ir ramune. O visi kiti, kurie ką tik minėtą straipsnį jau skaitėte, galite drąsiai pereiti prie tekstų po paveikslėliais.
Problemų sprendimo klaidos: tęsinysProblemų sprendimo klaidos: pradžia

Problemų sprendimo klaidos. Klaida Nr. 3: Badoma iš „Š“ padaryti saldainį

Šios klaidos aprašymą pradėsiu iš karto nuo pavyzdžio: Vienai klientei, po buto analizės, rekomendavau įėjimo į miegamąjį duris perstatyti į kitą vietą. Taip patariau dėl to, kad pro toje vietoje esančias duris į miegamąjį ateina labai negeros energijos (straipsnis » čia), ko pasėkoje – ligos, nesantaika šeimoje ir t.t.. Iš esmės, net plika akimi matėsi, kad darbo su durų perkėlimu nėra daug, nes buto pertvaros padarytos iš gipso-kartono plokščių. Daugų daugiausiai – darbo vienai dienai. Ir meistras, už tokį nesudėtingą darbą, tikrai didelių pinigų nepaimtų. Tačiau klientė, net nesvarsčius tokios galimybės, iš karto manęs paklausė: – „O gal galima kokį nors varpelį pakabinti?“. Pasidarė aišku – klaida Nr. 3 – badoma iš „Š“ padaryti saldainį. Taip, varpelį pakabinti galima, bet tokiuose atvejuose reikėtų suprasti vieną paprastą tiesą: blogoje vietoje įrengtos durys visada yra ir bus atviros blogoms energijoms. O visokie varpeliai, „dainuojantys vėjai“ ir t.t., blogas energijas tik šiek tiek susilpnina, bet NEPANAIKINA.

Klaida Nr. 4: Drąsus pesimizmas

Šio tipo klaida eina iš klaidos Nr. 3 (jei kalbėti apie viršuje aprašytą atvejį). Taigi, kai minėta Moteris galutinai suprato, kad įėjimo į miegamąjį duris reikia perstatyti, prasidėjo panika. Ir ji vos ne su ašaromis pradėjo dėstyti savo mintis: – „mes šį butą nuomojamės, mums ši vieta labai tinka, darbas šalia…, o buto šeimininkas durų permontuoti neleis…, tai ką man dabar daryti…, kodėl man visada taip nutinka…“ ir t.t. O kai aš paklausiau, ar ji jau su buto šeimininku kalbėjo apie durų perstatymą, Moteris iš pradžių suglumo, pažiūrėjo keistu žvilgsniu, ir pakeitusi balso tembrą drąsiai išrėžė: – „aš žinau tokio tipo žmones – jie niekada nieko neleidžia“.

Klaida Nr. 5: Kraštutinumai

Tai bene dažniausiai sutinkama klaida. Ir visose gyvenimo sferose. Medicinoje – pacientas šventai tiki, kad ne jis savo sveikata turi rūpintis, o gydytojai. Vairuotojai – taip pat įsitikinę, kad automobilis turi būti tvirtovė, kuri jį turi saugoti nuo blogo vairavimo pasekmių. O kai klientui pasakoma, kad didžioji jo įvardintų problemų dalis kyla iš dabartinės jo gyvenamosios vietos bei jo elgesio „normų“, labai dažnai tenka išgirsti, kad jis atėjo ne problemos priežasčių sužinoti, bet išspręsti problemą. Ir beveik visada tokie klientai stengiasi savo problemą užkrauti bet kam, kas tik prisiliečia prie jų problemų, lyg ta problema būtų kažkieno kito. Tada ir atsiranda nesusipratimai, kurie negali būti išspręsti tol, kol klientas nesuvokia, jog iš pradžių eina priežastis, o tik po to pasekmė. Ir jei tokiose situacijose konsultantas bus dar tik pradedantysis, jo karjera šioje srityje gali užsibaigti net neįsibėgėjusi. Todėl, jei šias eilutes skaito pradedantysis konsultantas, parašykite – aš atsiųsiu technikas, kaip tokius klientus identifikuoti.

Klaida Nr. 6: Neteisingai sudėlioti prioritetai

Tai nutiko apie 3 metus atgal. Klientui buvo labai patogu gyventi šalia savo motinos, kuri, reikalui esant, ir mažyliu pasirūpins, ir kitus dalykus prižiūrės. Ir prižiūrėjo, kol jauna šeima pradėjo byrėti. Ir kai po vienos konsultacijos klientui buvo patarta bent jau dirbti išvažiuoti kitur, reakcija buvo gerokai šalta (švelniai tariant). O kai jauna šeima sugriuvo ir motinos „vaidmens“ jau nebereikėjo, klientas ryžosi bendrą bambagyslę su motina – perkirpti. Pradėjo gyventi savarankiškai, pagrindinius darbo reikalus tvarkyti užsienyje, daug važinėti ir t.t.

Praėjus tiems keliems metams, klientas vėl pasirodė. Atvažiavo su Lexus-u, užsakė vienos užsienio valstybės pačiame centre perkamo buto Fengšui auditą. Ir pridūrė, kad yra kita šeima, kad kai reikės įrengti būsimo vaiko kambarį, dar kartą kreipsis. Tada ir pagalvojau – ar negalėjai, žmogau, prioritetų šiek tiek anksčiau susidėlioti???

Problemų sprendimo klaidos – tęsinys. O kas toliau?

Šiame svetainės puslapyje pristatomas antras straipsnis iš straipsnių ciklo „Problemų sprendimo klaidos: tęsinys“. Tuo tarpu trečią (paskutinį) šio ciklo straipsnį Problemų sprendimo klaidos – pabaiga paskaityti galite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį. Gero skaitymo.
Problemų sprendimo klaidos: pabaiga

Nuoroda į visus svetainės puslapius

Jei norite pasižiūrėti visus svetainės puslapius, spauskite šią nuorodą: Visų svetainės puslapių nuorodos.

Visų svetainės puslapių dvyliktukai:


Jei turite klausimų,

parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg send e-mail