Asmeninė nuomonė

Asmeninė nuomonė. Kas tai, kuo ji gali būti pavojinga? Iš pažiūros, kas čia pavojingo, jei net lygintuvą įjungus, iš ten sako: „Privalai turėti savo nuomonę“. Bet ar viskas iš tikrųjų taip paprasta su ta asmenine nuomone, žiūrint iš Rytų mokslų pozicijų? Ir ar yra skirtumas tarp sąvokų „Turiu savo nuomonę“, „Mano nuomone – yra taip ir taip“, „Aš tau sakau – turi daryti taip ir taip!“.
Asmeninė nuomonė

Asmeninė nuomonė kaip argumentas

Kiek kartų gyvenime tenka girdėti: „Mano nuomone, jis tavęs nemyli“, „Mano nuomone, jis su kažkuo susitikinėja“, „Paklausyk, visi kaimynai tai žino, o tu nieko nedarai“. Ir kas gi čia blogo, juk draugė nori draugei „akis atverti“. Juk ji geriausia jos draugė, jos nuomone, draugė per ilgai tyli ir nieko nedaro. Nestato ultimatumų saviškiui, neina į TV laidą visko išpasakoti, neišveda nusidėjėlio į „dienos šviesą“. Ir kuo, dažniausiai, tai baigiasi, Jūs suprantate ir be mano komentarų. Bet jei dėl kokių nors neįtikėtinai sėkmingų aplinkybių šeima neiširo, dažniausiai tokios draugės net pagrasina: „Nu pamatysi, vis tiek bus taip, kaip aš sakau – aš gi tai saviškį pagavau“. Galų gale, kaip dažnai žmonės košės prisiverda vien iš kažkieno asmeninės nuomonės. Bet ar pagalvojate, kiek gi kartų ir patys net įraudę bei rankomis mojuodami, savo asmeninę nuomonę kitam piršote. Ir kiek kartų keikėte, jei žmogus darė savaip.

Asmeninė nuomonė. Vaišinu…

Pradžiai pabandykime įsivaizduoti, kad nuomonė yra koks nors gėrimas, kurį galima kur nors įsigyti arba sukurti savarankiškai. Gėrimą įsigyti galima specializuotoje parduotuvėje, sukurti pagal sertifikuotą technologiją arba pagaminti, vadovaujantis kaimynės „patobulintu“ receptu. Tarkim, kokio nors vakarėlio metu, Jūs visus savo svečius vaišinate tuo gėrimu. Iš pradžių, visi Jūsų gėrimą-nuomonę giria, Jūs – devintame danguje. Bet kitos dienos ryte Jūs sužinote labai nemalonų dalyką – pusė vakarėlio svečių apsinuodijo. Vieniems – virškinimas sutriko, kitiems – teko į ligoninę atsigulti, o vienas – mirė. Ir kaip Jūs manote, nuo ko priklausys Jūsų likimas po tokio vakarėlio. O priklausys jis nuo to, iš kur pas Jus bus tas gėrimas, kuriuo apsinuodijo Jūsų svečiai. Jei gėrimas buvo pirktas parduotuvėje ir Jūs turite čekį, viskas bus gerai. Bet jei Jūs gėrimą-nuomonę gaminote pagal savo asmeninį receptą, teks samdytis rimtą advokatą. O pastarasis remsis jau ne savo ar Jūsų asmenine nuomone, bet įstatymu.

Jei ne viską supratote:

Jei viršuje parašytuose tekstuose ko nors nesupratote, apie kilusius Jums neaiškumus parašykite man į soltiseg@gmail.com (Andriui) arba į FB Messenger Andrius Šal.
soltiseg send e-mail

Asmeninė nuomonė ir sankcijos

Kaip taisyklė, jei žmogus A pasinaudojo žmogaus B asmenine nuomone ir dėl po pateko į bėdą, žmogus B arba jo artimieji, patirs sankcijas. O kokios bus sankcijos, čia jau kitas klausimas. Žinoma, gali būti „civilizuotos“ sankcijos – teismai, kokios nors baudos, susipykimai visam gyvenimui ir t.t. Bet gali būti ir kitokio pobūdžio sankcijos, kurias ezoterikai, ekstrasensai ir t.t., labai dažnai įvardina „karminiais mazgais“ ir pan.. Kitaip sakant, pačio žmogaus B gali ir nenubausti Likimas, bet jo artimuosius, esamus ar būsimus vaikus, anūkus – gali. Ir net kelioms kartoms į priekį. Ir procesas šis nekontroliuojamas jokiomis institucijomis. Štai, kokią kainą kartais tenka mokėti už asmeninės nuomonės perdavimą naudotis kitam.

Reziumė

Asmeninės nuomonės klausimu teko kalbėtis tiek su Vakarų, tiek su Rytų mokslų specialistais. Ir visi jie sako labai trumpai: „Niekada ir niekur jokių savo nuomonių… Jei išsakai nuomonę ar teiginį, pateik to šaltinį. Tuomet būsi saugus“. Todėl, jei tik galite laikyti save rankose, visada slėpkite savo nuomonę kaip galima giliau, kad ja kas nors nepasinaudotų. Taip sakau dėl to, kad yra taip vadinamų „Asmeninių nuomonių medžiotojų“, kurie gerai žino ką daryti su svetimomis nuomonėmis. Dažniausiai jie provokuoja, kad išsakytumėte būtent savo nuomonę, tuo pat metu savo veidą laiko arti Jūsų veido, įkyriai žiūri Jums į akis. Būkite budrūs su tokiais, stenkitės jiems į akis ilgai nežiūrėti, nekalbėti jų temomis. O jei pokalbio išvengti nepavyksta, pereikite prie temos, kur Jūs galite operuoti kažkieno Jums perduotomis žiniomis. Ir pamatysite, pašnekovas kaip mat atstos. Bet net jei tokių šalia nėra, vis tiek savo nuomonę visada laikykite tik savyje, ir kaip galima giliau. Visada.