★★★★★ Views: 4 354

Kas yra Saulės laikas

Kas yra saulės laikas? Tai laikas vietovėje, be pasaulinių laiko juostų pataisų bei dirbtinai žmogaus sukurtų vasaros ir žiemos laiko. Įrodyta, kad laikrodyje rodomas laikas dažniausiai nesutampa su Saulės laiku toje vietovėje. Taip yra dėl pasaulinio laiko juostų pločio, kai vienoje laiko juostoje atsiduria vietovės, nutolusios viena nuo kitos kelis šimtus kilometrų. Ir tai nėra gerai, nes net primityvių gyvybės formų atstovai savyje turi saulės laikrodį, pagal kurį jie gyvena. Net jūros gelmėse, kur saulė nepatenka, gyvybė gyvena pagal Saulės laiką. Todėl kalbėti, kad kiekviena žmogaus ląstelė gyvena pagal vyriausybės du kartus per metus keičiamą laiką, būtų tikrai naivu. Daugiau apie Saulės laiką skaitykite po paveikslėliu.
Kas yra saulės laikas

Kas yra saulės laikas, kaip tai suprasti?

Kadangi Kinų Saulės kalendorius atsirado prieš kelis tūkstančius metų, kai laikrodžių su ciferblatu dar nebuvo, kinai parą padalino į 12-ą laikotarpių po dvi valandas. Ir kiekviena tokia valanda gavo savo Rytų Zodiako gyvūną (kaip ir Kinų Saulės kalendoriaus metai, mėnesiai bei dienos). Bet jau tada kinai pastebėjo, kad skirtingose vietose saulė iš už horizonto pasirodo skirtingu laiku. Todėl kinai pradėjo taikyti tam tikras geografines laiko pataisas, pasaulyje taikomas iki šiol. Kitaip sakant, parai skirstyti kinai pradėjo naudoti Saulės laiką. Jį naudoti galima bet kur.

Pavyzdžiui, paimkime „žieminės“ Gyvatės valandą (kaip parodyta pirmoje lentelėje apačioje). Ten matosi, kad žiemą Gyvatės valanda Vilniuje prasideda 09:18 val. ryto, Kaune – 09:24 val., o Klaipėdoje – net 09:35 val.. Ir taip yra tik dėl to, kad Vilnius, geografiniu požiūriu, labiau nutolęs į rytus, nei Klaipėda. Todėl ir ateina Gyvatės valanda anksčiau į Vilnių, nei į Klaipėdą, nes saulė iš už horizonto Vilniuje pasirodo anksčiau, nei Klaipėdoje.

Valandos žiemos laiku

Kas yra saulės laikas žiemos laiku

Valandos vasaros laiku

Kas yra saulės laikas vasaros laiku

Kas yra saulės laikas ir kur tai taikyti

Į klausimą Kas yra saulės laikas, ir kur tai taikyti?, atsakysiu pavyzdžiu: Tarkim, kažkurią gruodžio dieną Jums būnant Klaipėdoje, į Jūsų telefoną iš Vilniaus atėjo žinutė, kurioje Jums siūloma prisidėti prie tam tikro projekto. Žinutė atėjo 09:25 val. ryto. Pasižiūrėję į viršuje esančią pirmą lentelę, Jūs iš karto pastebėsite, kad žinutę Jūs gavote Drakono valandą (Klaipėdos laiku), nors išsiųsta ji buvo – Gyvatės valandą (Vilniaus laiku). O tai skirtingos valandos ir energijos kiekvienam asmeniui, esant vienam ir tam pačiam projektui. Ir kai tokie skirtumai būna, net nereikia išmanyti jokių technikų, kad suprasti vieną elementarų dalyką – su pasiūliusiu Jums Reikalą, Jūs būsite skirtingose pozicijose. O kuriam iš Jūsų tokiais atvejais Fortūna nusišypsos, žiūrėti reikėtų scenarijuose (žiūrėti » čia).

Dar saulės laiką naudoja jūrininkai (visi be išimties), lėktuvų pilotai ir t.t.. Taip yra dėl to, kad atsidūrus negyvenamoje saloje po katastrofos, ne visada gali žinoti valandas, dienas, buvimo koordinates (platumą ir ilgumą), ir t.t.. O saulė, saulė visa tai duoda. Kartais, net sekstanto įgudusiai akiai nereikia…

Jei viršuje esančios informacijos nesupratote

Jei viršuje esančios informacijos nesupratote arba nežinote kaip pažiūrėti datą bei laiką pagal Kinų Saulės kalendorių, yra tokie klausimo sprendimo būdai:

1. Savarankiškai padirbėti su internetiniu kalkuliatoriumi (spausti čia);

2. Užsakyti Baczy bazinių žinių mokymo modulį. Mokymai vyksta individualiai, distanciniu būdu ir apie dvi savaites. Daugiau apie tai sužinosite paspaudę nuorodas Mokymai ir Kainos;

3. Parašyti man į soltiseg@gmail.com (Andrėjui) arba į FB Messenger Andrėjus Šalomskas. Tik nepamirškite parašyti gimimo datos, laiko ir gimimo vietos. Ir jei nebus jokių papildomų užklausų, atsakymą į Jūsų klausimą aš atsiųsiu nemokamai.


soltiseg send e-mail

Kodėl Kinų Saulės kalendoriuje metai dažniausiai prasideda vasario 4-ą?

Kaip jau rašiau straipsnyje Kinų Saulės kalendorius, kiekvieni Kinų Saulės kalendoriaus metai prasideda beveik visada tuo pačiu metu – kiekvienų metų vasario 4-ą. Taip yra dėl to, kad Kinų Saulės kalendoriaus metų pradžia nustatoma ne pagal mėnulio fazes, o pagal saulės padėtį ekliptikoje. T.y., Kinų Saulės kalendoriaus metai visada prasideda per patį vidurį tarp gruodžio 21-os dienos (Žiemos saulėgrįžos) ir kovo 21-os dienos (Pavasario lygiadienio). Išimčių, kai šio kalendoriaus metai prasideda vasario 3 ar 5 dienomis – būna, bet taip būna pakankamai retai. Ir visa tai tik patvirtina faktą, kad Saulės metų pradžios data yra išvestinė iš Gamtos dėsnių. O kas yra nuo Gamtos, visada bus harmonijoje su žmogaus organizmo sistemomis, jo aplinka ir pačiu žmogumi.

Kas yra saulės laikas. Pastabos

Labai dažnai žmonės girdi, kad kiekvienų metų sausio 1 dieną ateina kokie nors nauji Kinų metai (Beždžionės, Gaidžio, ir t.t.). Šioje vietoje noriu šiek tiek problemą apšviesti:

1. Naujieji Kinų metai švęsti pradedami pagal mėnulio fazes. O mėnulio fazės kiekvienų metų sausio 1-ą dieną, būna skirtingos. Pavyzdžiui: Naujųjų 2016 Kinų metų šventimas prasidėjo vasario 8-ą dieną, o Naujųjų 2017 metų šventimas – sausio 28-ą. Tuo tarpu Naujieji metai pagal Kinų Saulės kalendorių, beveik visada prasideda tą pačią dieną – vasario 4-ą (pagal saulės padėtį ekliptikoje);

2. Jokie Kinų Naujieji metai niekada neprasideda sausio 1-ą dieną (nei pagal mėnulio fazes, nei pagal Kinų Saulės kalendorių).

Nuoroda į visus svetainės puslapius

Jei norite pasižiūrėti visus svetainės puslapius, spauskite šią nuorodą: Visų svetainės puslapių nuorodos.

Visų svetainės puslapių dvyliktukai:


Jei turite klausimų,

parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg send e-mail