QMDJ 5.3 Pro JS

QMDJ 5.3 Pro JS yra kompiuterinė programa, skirta qmdj aktyvacijoms surasti, gyvenimiškų situacijų analizei, datų parinkimui ir t.t.. Programa veikia bet kokio tipo kompiuteriuose, kuriuose yra interneto naršyklė. Plačiau apie programą skaitykite po paveikslėliu.
QMDJ 5.3 Pro JS

QMDJ 5.3 Pro JS. Įvadas

Programą QMDJ 5.3 Pro JS rašyti su JavaScript sugalvojau 2019 m. liepą, per vieną Java programavimo kalbos paskaitą Baltijos Technologijų Institute. Jau kitą dieną dėstytojams pasakiau, kad radau tai, ko ieškojau daug metų ir kad dabar galėsiu kurti programas bet kokiai platformai ar architektūrai, bet kokiai operacinei sistemai ir bet kokiai įrangai, kurioje normaliai veikia naršyklė (pavyzdžiui: Chrome, Firefox, Opera ir t.t.). Ir kas svarbiausia, programų rašymui nereikės naudoti jokių mokamų programavimo instrumentų.

Baigęs mokslus Baltijos Technologijų Institute, apie mėnesį mokiausi privačiai pas diplomuotą pedagogą. Jis parodė daugiau JavaScript kalbos galimybių, kurias sudėjau į programą. Apie tai – kitoje pastraipoje.

QMDJ 5.3 Pro JS. Instrumentai

Programą rašiau su atvirojo kodo programa Visual Studio Code (paveikslėlis žemiau). Vietoj MySQL DB lentelių, kurias naudojau kompiuterinėje programoje QMDJ 5.3 Professional, šį kartą duomenims laikyti naudojau *.txt failus. Kiekvienas atskiras *.txt failas gali būti skirtas bet kurios gyvenvietės ir bet kurių kalendorinių metų visų dienų QMDJ laiko pjūviams laikyti. Pilnai sukomplektuotas *.txt failas „sveria“ ~ 2MB. Tai leidžia dirbti su bet kurioje gyvenvietėje esančiu klientu + jo laiko juostoje. Jei programą nusipirkęs klientas nori dirbti ne tik savo laiko juostoje, jam pakaks padaryti *.txt failo kopiją, ir jame pakeisti laiko intervalus. Tai užtruks apie 0,5 minutės. O su kuriuo failu dirbti, pasirinkti galima tiesiai iš programos. Tam tikrų problemų su kodo vykdymo eiliškumu išvengti pavyko Promise pagalba. Ir nors šio straipsnio rašymo metu (2019.11.27) programą sudaro apie 8.000 neoptimizuoto kodo eilučių, programa per du mėnesius šiek tiek užsiožiavo tik kelis kartus. Bet po reload(), programa vėl veikė puikiai.
Visual Studio Code

QMDJ 5.3 Pro JS. GUI

Kadangi programa dirba naršyklėje, ji puikiai prisitaiko prie bet kokio įrenginio ekrano. Jei tai išmaniojo telefono ekranas, programai startavus ekrane bus tik vienas langas. Bet jei išmaniojo telefono savininkas norės įjungti daugiau parametrų, jam pakaks nuimti varnelę nuo checkbox-o „Mobile“, ir iš karto atsiras antras langas (po pirmuoju langu). Tuo tarpu planšečių ir kompiuterių vartotojų ekranuose antras langas „įsikurs“ dešiniau pirmojo (kaip parodyta pirmame paveikslėlyje). Galų gale, jei programos tekstas ar hieroglifai vartotojui pasirodys per maži ar per dideli, per kelias sekundes situaciją jis galės išspręsti naršyklės mastelio pagalba. O be to, programos vartotojas bet kada gali savarankiškai padirbėti ne tik su programos index.html failu, bet ir su *.css bei *.js failais. O tai, kad ir kas ką sakytų, yra šiek tiek geriau, nei bandyti deasembliuoti *.exe failą…

Reziumė

Programos trumpą aprašą parengiau žmonėms, kurie žino kas yra html, css, JavaScript. Bet šį kartą aš galiu pristatyti tik programos GUI ir šiokį tokį programos karkasą, naudojant Pesticide (paveikslėlis žemiau). To reikia, kad skaitantis šias eilutes pamatytų, kas programoje kinta su kiekvienu mygtuko paspaudimu ir kiek tų kintamų dalių yra. O kadangi aš panašią programą rašiau ir su Delphi (XE6), galiu drąsiai pasakyti, kad rašant su JavaScript, rezultatai pasiekiami žymiai greičiau ir žymiai lengviau. O be to, buvo bandymų šią programą kurti ir su Java FX, Atom ir Android Studio. Nugalėjo – JavaScript. Tuo tarpu pardavimui programa parengta bus tik po testavimo įvairiuose įrenginiuose (Mac, iOS ir t.t.).