★★★★★ Views: 759

Meilės tipai

Meilės tipai. Psichologas Sternbergas ir filosofas Aristotelis išskiria septynis meilės tipus. O Rytų mokslai gali tuos tipus nustatyti pagal gimimo datą. Pavyzdžiui, skaitydami apie meilės tipus www.15min.lt, Jūs sužinosite, kad yra 7 meilės tipai. Bet iš straipsnio Jūs nesužinosite, kokiam meilės tipui galima priskirti Jūsų vyrą ar žmoną, draugą, draugę, partnerį. Tuo tarpu Rytų sistemos per gimimo datą nustato Asmenybės elementą, o po to ir meilės tipą, būdingą tam elementui. Daugiau apie tai – po paveikslėliu.
Meilės tipai

Meilės tipai pagal Aristotelį

Agape – pasiaukojimo meilė. Mylintis žmogus padarys viską, kad Jums būtų gera. Mainais jis nereikalaus nieko. Dėl jūsų bus pasiruošęs paaukoti bet ką. Tolesni santykiai gali būti pozityvūs, jei Jums reikia tėviškos meilės ir rūpesčio. Bet jei trokštate lygiaverčių santykių, bendros gražios ateities – nebus;

Ludus – meilė kaip žaidimas. Šios rūšies meilės pagrindas – seksualinis potraukis. Čia nėra ilgų asistavimų ir noro geriau pažinti vienas kitą. „Jūs – patraukli, aš – simpatiškas, tai kam gaišti laiką?“ – tokia frazė labai tiksliai iliustruoja šią meilės rūšį. Žmogus iš tikrųjų myli savo partnerį, bet tik tol, kol tas žaidimas jam neatsibos. Žaidimui atsibodus, žmogus suras kitą susižavėjimo objektą;

Eros – jausmingoji meilė. Pirmiausia ji paremta atsidavimu ir tik paskui fiziniu potraukiu. Eros meilės filosofija – be sekso dar egzistuoja ir jausmai, kuriais galima dalintis. Partneriai domisi vienas kito darbais, mintimis ir išgyvenimais. Tokia meilė gali gyvuoti labai ilgai;

Manija – apsėstoji meilė. Ji grindžiama aistra ir pavydu. Mylintis žmogus įsitikinęs, kad tik jis turi teisę bendrauti su savo meilės objektu, nori, kad meilės objektas būtų nuo jo priklausomas. Santykiai primena amerikietiškus kalnelius, kartojasi, kol vienam iš partnerių – atsibosta;

Pragma – racionalioji meilė. Rinkdamasis partnerį, žmogus vadovaujasi ne „myliu–nemyliu“, o „naudinga–nenaudinga“ nuostata. Pavyzdžiui, „jis manimi rūpinasi, padeda, sukuria man komfortą, renkuosi jį“. Jau pažinties pradžioje sieks išsiaiškinti uždarbį, ar nesergate ir t.t.. Nei aistros, nei siurprizų bendrame gyvenime nebus, tačiau tokia meilė gali peraugti į prieraišumo jausmą;

Storge – meilė kaip draugystė. Pora gali dalytis viskuo, nes žino, kad iš mylimo žmogaus visada sulauks palaikymo ir pagalbos. Bet gali atsitikti taip, kad kažkuriam pradės darytis nuobodu – juk kai apie žmogų žinai viską, jis tampa ne toks įdomus, koks buvo santykių pradžioje. Todėl svarbu neužstrigti rutinoje.

Filija – meilė, pagrįsta dvasine trauka, pagarba, supratimu. Tai labiau panašu į meilę vaikams, tėvams, draugams ir t.t., nei į vyro ir žmonos meilę, ar partnerių meilę.


Meilės tipai Monica & Bill

Meilės tipai. Dangiškųjų elementų sąjungos

Viso Asmenybės elementų tipų yra 10 (甲 乙 丙 丁 戊 己 庚 辛 壬 癸). Žiūrint gimimo datą Kinų Saulės kalendoriaus formatu, Asmenybės elementą rasite gimimo dienos stulpelyje. Pavyzdžiui, viršuje esančiame paveikslėlyje žaliu kontūru apibrėžtas JAV prezidento Bill Clinton Asmenybės elementas Medis In (). Kiekvienas Asmenybės elementas turi savo Dangiškąją porą, su kuria jis susilieja. Tai vadinama Dangiškąja sąjunga. Jų yra penkios. Apie Dangiškąsias sąjungas parašyta šiek tiek žemiau, o šiame skyrelyje tiesiog užbaigsiu temą su JAV prezidento Bill Clinton ir Baltųjų Rūmų stažuotoja Monica Lewinski. Trumpiau sakant, tarp šių žmonių kilo aistra, nes jiems dažnai būna šalia, jų Asmenybės elementai jungėsi į Dangiškąją ( + ) sąjungą. Paveikslėlyje Monica () + Bill () sąjunga parodyta raudona rodykle. O remiantis žemiau esančia informacija, toks meilės tipas ( + ) atitinka Pragma.

Kaip nustatyti meilės tipą

Kaip rašiau ankstesniame skyrelyje, Asmenybės elementų tipų yra 10 (甲 乙 丙 丁 戊 己 庚 辛 壬 癸). Ir kiekvienas iš jų turi Dangiškąją porą. Štai tos poros:

+ = Agape;

+  = Storge;

+ = Ludus;

+ = Pragma;

+ = Eros;

Manija = Dangiškųjų elementų kontrolė. Tai meilė – apsėdimas, meilė – kančia. Absoliuti priklausomybė nuo garbinimo objekto. Tokia meilė yra žalinga abiem.

Svarbu: Jei Jūsų ir Jūsų antrosios puselės Asmenybės elementai nesudaro kurios nors viršuje minėtos Dangiškosios sąjungos, tuomet pas Jus su antrąja pusele bus skirtingi meilės tipai. Panagrinėkite abu tipus, ir tuomet sužinosite, kodėl meilės fronte kartais atsiduriate priešingose pusėse. O kada su sutiktu žmogumi galite patekti į labai stiprų konfliktą, skaitykite po žemiau esančiu paveikslėliu.


Asmenybės elementas

Meilės tipai. Dangiškųjų elementų konfliktai

Be Dangiškųjų elementų sąjungų yra ir Dangiškųjų elementų konfliktai. Visi 10 Asmenybių elementų konfliktai parodyti ir trumpai aprašyti – žemiau. Ir tai tikrai gana rimta. Todėl jei Jūsų bei sutikto žmogaus Asmenybės elementai bus konflikte, darnios poros sukurti tikrai nepavyks. Dar daugiau, konfliktas pas Jus gali būti ne tik su partneriu, bet ir su vadovu ar pavaldiniu, klientu, kolega ar šiaip sutiktu žmogumi:

+  = Medis kontroliuoja Žemę;

+  = Medis kontroliuoja Žemę;

+  = Ugnis lydo Metalą;

 + = Ugnis lydo Metalą;

 + = Žemė blokuoja Vandenį;

 +  = Žemė blokuoja Vandenį;

 +  = Metalas kerta Medį;

+  = Metalas kerta Medį;

+  = Vanduo gesina Ugnį;

 + = Vanduo gesina Ugnį.


🔎

Jei Asmenybės elemento nežinote

Jei savo ar kito žmogaus Asmenybės elemento nežinote, problemą išspręsti padės žemiau aprašyti būdai:

1. Galite paskaityti apie Asmenybės elementus svetainės straipsnyje Asmenybės elementas. Į minėtą straipsnį pateksite paspaudę viršuje esantį paveikslėlį;

2. Galite pabandyti savarankiškai padirbėti su internetiniu kalkuliatoriumi (spausti čia);

3. Užsakyti Baczy bazinių žinių mokymo modulį. Mokymai vyksta individualiai, distanciniu būdu ir apie dvi savaites. Daugiau apie tai sužinosite paspaudę nuorodas Mokymai ir Kainos;

4. Parašyti man į soltiseg@gmail.com (Andrėjui). Tik nepamirškite parašyti gimimo datos, laiko ir gimimo vietos. Ir jei nebus jokių papildomų užklausų, atsakymą į Jūsų klausimą aš atsiųsiu nemokamai.


soltiseg send e-mail

Meilės tipai. Papildoma informacija

Mokytoja 2016 m. savo straipsnyje parašė, kad Dangiškoji meilė nėra tokia stipri, kaip Žemiškoji. Taip yra dėl to, kad Žemiškosios meilės atveju sąveikauja gimimo datų „Partnerio namų“ elementai. Kitaip sakant, sąveikauja ne Asmenybės elementai, bet partnerystės ir pagrindo po kojomis elementai. O tai jau yra apčiuopiami dalykai, kurie gyvenime duoda paramą vienas kitam, namus, vaikus, anūkus. Daugiau apie Dangiškąją ir Žemiškąją meilę sužinosite paspaudę bet kurį iš žemiau esančių paveikslėlių.
Dangiškoji meilėŽemiškoji meilė

Meilės tipai. Suderinamumas

Nemažai informacijos apie Asmenybės elementų suderinamumą ir suderinamumą apskritai, aprašyta svetainės straipsnyje Suderinamumo analizė. Perskaitę straipsnį sužinosite kelis gana profesionalius suderinamumo nustatymo metodus, kurių pagalba suderinamumą galima nustatyti ir be specialių mokslų. Į straipsnį pateksite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį su gulbėmis.

O jei norite paskaityti patį skaitomiausią straipsnį Poros suderinamumas, spauskite žemiau esantį paveikslėlį su mergaite ir paršiuku. Patikėkite, straipsnyje sužinosite labai netikėtų dalykų.

Svarbu: Niekada nesirinkite gyvenimo poros pagal GUA skaičių ar pagal gimimo metus. Tai labai primityvūs metodai ir labai retai duoda gerų rezultatų. Prisiminkite tai, ir pasakykite kitiems.


Suderinamumo analizėPoros suderinamumas. Rytų technikos

Meilės tipai. Reziumė

Straipsnio pabaigai noriu pasakyti, kad niekada negalima spręsti apie žmogų tik pagal vieną gimimo datos elementą. Taip yra dėl to, kad vaikystės ar jaunystės traumos žmogų gali taip pakeisti, kad jokios analizės jo nesugebės identifikuoti. O kur dar fizinės ar psichologinės traumos gyvenimo eigoje, netektys, visokios priklausomybės, ezoterikų įsikišimai ir t.t. Todėl, jei randate neatitikimų tarp realaus žmogaus savybių ir aprašytų, gali būti, kad žmogus tikrai buvo pakliuvęs po įtakomis. Ir jei Jūs matote, kad taip būti gali, parašykite man į soltiseg@gmail.com (Andrėjui), ir mes kartu kai ką patikslinsime.

Visų svetainės puslapių dvyliktukai:


Jei turite klausimų,

parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg send e-mail