Meilės tipai

Psichologas Sternbergas įvardija septynis meilės tipus. Ir www.15min.lt taip pat rašo, kad yra 7 meilės tipai. Bet iš minėtų šaltinių Jūs nesužinosite, koks meilės tipas yra pas Jūsų vyrą ar žmoną, draugą ar draugę. Tuo tarpu Rytų sistemos meilės tipus nustato labai lengvai.
Meilės tipai

Meilės tipai pagal Aristotelį

Agape – pasiaukojimo meilė. Mylintis žmogus padarys viską, kad Jums būtų gera. Mainais jis nereikalaus nieko. Dėl jūsų bus pasiruošęs paaukoti bet ką. Tolesni santykiai gali būti pozityvūs, jei Jums reikia tėviškos meilės ir rūpesčio. Bet jei trokštate lygiaverčių santykių, bendros gražios ateities – nebus;

Ludus – meilė kaip žaidimas. Šios rūšies meilės pagrindas – seksualinis potraukis. Čia nėra ilgų asistavimų ir noro geriau pažinti vienas kitą. „Jūs – patraukli, aš – simpatiškas, tai kam gaišti laiką?“ – tokia frazė labai tiksliai iliustruoja šią meilės rūšį. Žmogus iš tikrųjų myli savo partnerį, bet tik tol, kol tas žaidimas jam neatsibos. Žaidimui atsibodus, žmogus suras kitą susižavėjimo objektą;

Eros – jausmingoji meilė. Pirmiausia ji paremta atsidavimu ir tik paskui fiziniu potraukiu. Eros meilės filosofija – be sekso dar egzistuoja ir jausmai, kuriais galima dalintis. Partneriai domisi vienas kito darbais, mintimis ir išgyvenimais. Tokia meilė gali gyvuoti labai ilgai;

Manija – apsėstoji meilė. Ji grindžiama aistra ir pavydu. Mylintis žmogus įsitikinęs, kad tik jis turi teisę bendrauti su savo meilės objektu, nori, kad meilės objektas būtų nuo jo priklausomas. Santykiai primena amerikietiškus kalnelius, kartojasi, kol vienam iš partnerių – atsibosta;

Pragma – racionalioji meilė. Rinkdamasis partnerį, žmogus vadovaujasi ne „myliu–nemyliu“, o „naudinga–nenaudinga“ nuostata. Pavyzdžiui, „jis manimi rūpinasi, padeda, sukuria man komfortą, renkuosi jį“. Jau pažinties pradžioje sieks išsiaiškinti uždarbį, ar nesergate ir t.t.. Nei aistros, nei siurprizų bendrame gyvenime nebus, tačiau tokia meilė gali peraugti į prieraišumo jausmą;

Storge – meilė kaip draugystė. Pora gali dalytis viskuo, nes žino, kad iš mylimo žmogaus visada sulauks palaikymo ir pagalbos. Bet gali atsitikti taip, kad kažkuriam pradės darytis nuobodu – juk kai apie žmogų žinai viską, jis tampa ne toks įdomus, koks buvo santykių pradžioje. Todėl svarbu neužstrigti rutinoje.

Filija – meilė, pagrįsta dvasine trauka, pagarba, supratimu. Tai labiau panašu į meilę vaikams, tėvams, draugams ir t.t., nei į vyro ir žmonos meilę, ar partnerių meilę.


Meilės tipai Monica & Bill

Meilės tipai. Dangiškųjų elementų sąjungos

Viso Asmenybės elementų tipų yra 10 (甲 乙 丙 丁 戊 己 庚 辛 壬 癸). Žiūrint gimimo datą Kinų Saulės kalendoriaus formatu, Asmenybės elementą rasite gimimo dienos stulpelyje. Pavyzdžiui, viršuje esančiame paveikslėlyje žaliu kontūru apibrėžtas JAV prezidento Bill Clinton Asmenybės elementas Medis In (). Kiekvienas Asmenybės elementas turi savo Dangiškąją porą, su kuria jis susilieja. Tai vadinama Dangiškąja sąjunga. Jų yra penkios. Apie Dangiškąsias sąjungas parašyta šiek tiek žemiau, o šiame skyrelyje tiesiog užbaigsiu temą su JAV prezidento Bill Clinton ir Baltųjų Rūmų stažuotoja Monica Lewinski. Trumpiau sakant, tarp šių žmonių kilo aistra, nes jiems dažnai būnant šalia, jų Asmenybės elementai jungėsi į Dangiškąją ( + ) sąjungą. Paveikslėlyje Monica () + Bill () sąjunga parodyta raudona rodykle. O remiantis žemiau esančia informacija, toks meilės tipas ( + ) atitinka Pragma.

Kaip nustatyti meilės tipą

Kaip rašiau ankstesniame skyrelyje, Asmenybės elementų tipų yra 10 (甲 乙 丙 丁 戊 己 庚 辛 壬 癸). Ir kiekvienas iš jų turi Dangiškąją porą. Štai tos poros:

+ = Agape;

+  = Storge;

+ = Ludus;

+ = Pragma;

+ = Eros;

Manija = Dangiškųjų elementų kontrolė. Tai meilė – apsėdimas, meilė – kančia. Absoliuti priklausomybė nuo garbinimo objekto. Tokia meilė yra žalinga abiem.

Svarbu: Jei Jūsų ir Jūsų antrosios puselės Asmenybės elementai nesudaro kurios nors viršuje minėtos Dangiškosios sąjungos, tuomet pas Jus su antrąja pusele bus skirtingi meilės tipai. Panagrinėkite abu tipus, ir tuomet sužinosite, kodėl meilės fronte kartais atsiduriate priešingose pusėse. O kada su sutiktu žmogumi galite patekti į labai stiprų konfliktą, skaitykite po žemiau esančiu paveikslėliu.


Asmenybės elementas

Meilės tipai. Dangiškųjų elementų konfliktai

Be Dangiškųjų elementų sąjungų yra ir Dangiškųjų elementų konfliktai. Visi 10 Asmenybių elementų konfliktai parodyti ir trumpai aprašyti – žemiau. Ir tai tikrai gana rimta. Todėl jei Jūsų bei sutikto žmogaus Asmenybės elementai bus konflikte, darnios poros sukurti tikrai nepavyks. Dar daugiau, konfliktas pas Jus gali būti ne tik su partneriu, bet ir su vadovu ar pavaldiniu, klientu, kolega ar šiaip sutiktu žmogumi:

+  = Medis kontroliuoja Žemę;

+  = Medis kontroliuoja Žemę;

+  = Ugnis lydo Metalą;

 + = Ugnis lydo Metalą;

 + = Žemė blokuoja Vandenį;

 +  = Žemė blokuoja Vandenį;

 +  = Metalas kerta Medį;

+  = Metalas kerta Medį;

+  = Vanduo gesina Ugnį;

 + = Vanduo gesina Ugnį.

Gimimo datos analizė

1. Gimimo datos analizę galite užsakyti pas mane. Paslaugos kaina – 30 €. Nemokamai atsiųsiu vieno mėnesio Pinigų žvaigždės sušildymo aktyvacijas ir Jūsų Asmeninį mėnesio kalendorių. Apie jį paskaityti galite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį;

2. Užsakyti Baczy bazinių žinių mokymo modulį. Mokymai vyksta individualiai ir per nuotolį. Daugiau apie tai sužinosite paspaudę nuorodas Mokymai ir Kainos;

3. Parašyti man į soltiseg@gmail.com (Andriui) arba į FB Messenger Andrius Šal.


Asmeninis mėnesio kalendorius su tekstu

Meilės tipai. Papildoma informacija

Dangiškoji meilė nėra tokia stipri kaip Žemiškoji. Taip yra dėl to, kad Žemiškosios meilės atveju sąveikauja ne Dangiškieji Asmenybės elementai, bet partnerystės elementai. O tai jau yra apčiuopiami dalykai, kurie porai gyvenime duoda paramą vienas kitam, namus, vaikus, anūkus. Daugiau apie Dangiškąją ir Žemiškąją meilę sužinosite paspaudę bet kurį iš žemiau esančių paveikslėlių.
Dangiškoji meilė kaip vynasŽemiškoji meilė. Vestuvės

Meilės tipai. Suderinamumas

Nemažai informacijos apie Asmenybės elementų suderinamumą aprašyta svetainės straipsnyje Suderinamumo analizė. Perskaitę straipsnį sužinosite kelis gana profesionalius suderinamumo nustatymo metodus, kurių pagalba suderinamumą galima nustatyti ir be specialių mokslų. Į straipsnį pateksite paspaudę žemiau esantį paveikslėlį su vyru ir Moterimi.

O jei norite paskaityti patį skaitomiausią straipsnį Poros suderinamumas, spauskite žemiau esantį paveikslėlį su užrašu Poros suderinamumas.

Svarbu: Niekada nesirinkite gyvenimo poros pagal GUA skaičių ar pagal gimimo metus. Tai gana primityvūs metodai, kurie labai retai duoda gerų rezultatų. Prisiminkite tai ir pasakykite kitiems.


Suderinamumo analizėPoros suderinamumas

Meilės tipai. Reziumė

Straipsnio pabaigai noriu pasakyti, kad niekada negalima spręsti apie žmogų tik pagal vieną gimimo datos elementą. Taip yra dėl to, kad vaikystės ar jaunystės traumos žmogų gali taip pakeisti, kad jokios analizės jo nesugebės identifikuoti. O kur dar fizinės ar psichologinės traumos gyvenimo eigoje, netektys, visokios priklausomybės, ezoterikų įsikišimai ir t.t. Todėl, jei randate neatitikimų tarp realaus žmogaus savybių ir aprašytų, gali būti, kad žmogus tikrai buvo pakliuvęs po įtakomis. Ir jei Jūs kažką panašaus matote tarp artimųjų ar draugų, parašykite man į soltiseg@gmail.com (Andriui) arba į FB Messenger Andrius Šal, ir mes kartu kai ką patikslinsime.